En İyi Mobil Oyunlar

Oynanacak En iyi Mobil Oyunlar

Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle birlikte, akıllı telefonlar için üretilen oyunlar da gittikçe daha fazla ilgi çekici ve bizi daha çok kendine bağlar hale geldi. Bununla birlikte her geçen gün online oyun piyasasına talep daha da çok artıyor. Sizler için günümüzün en popüler, en iyi mobil oyunlarını listeledik.

  1. Subway Surfers

2013 yılında piyasaya sürüldüğünden beri mobil cihazlarda popülerliğini sürdürmeye devam eden bir aksiyon-spor oyunu olan Subway Surfers listemizde en üstte yer alıyor. Oyun sadece 2022 yılında 82 milyon indirmeye ulaşmayı başarmış halde. Surbway Surfers’da amacınız, tren yolunda bir bekçi ve köpeğinden kaçarken, en çok altını toplamak ve gidebildiğiniz yere kadar bekçiye yakalanmadan koşmak.

  • Garena Free Fire

Garena Free Fire veya bilinen adıyla Free Fire, mobil cihazlar için yayınlanmış Battle Royale oyunlarından birisidir. 2019 yılında “dünya çapında en çok indirilen oyun” unvanını elinde bulunduran Free Fire, bu yıl 75 milyonluk bir indirme sayısına ulaşmayı başarmıştır. Oyun, üçüncü şahıs nişancı türünde ve yalnızca çevrimiçi oynanabiliyor. Her oyun 50 oyuncudan oluşuyor ve oyuncuların amacı, bir yandan loot yaparak teçhizatlarını güçlendirmeye çalışırken bir yandan da gittikçe küçülen haritada diğer oyuncuları saf dışı bırakarak hayatta kalmak.

3.    Mafia City

2022 yılında oynayabileceğiniz en iyi mobil oyunlar arasında kesinlikle önemli bir yere sahip olan Mafia City listede üçüncü sırada geliyor. Şimdi kısaca bahsetmek gerekirse, Mafia City, güçlü bir çete lideri olmayı hedeflediğiniz bir strateji oyunudur. Amaç, kumarhaneler ve köpekbalıkları gibi karanlık işler yaratmak, kaynakları toplamak, sadık sokak haydutlarını işe almak ve eğitmek ve hem itibarınızı hem de üssünüzü yaratmaktır. Çok sık reklamlarına denk geldiğimiz bu oyun oldukça talep görüyor.

4.    Pokémon GO

Pokémon GO’dan çoğumuzun çocukluğunu süsleyen bir çizgi dizinin mobil oyun haline getirilmiş versiyonudur. Çıkış yaptığı dönemde, birçok oyuncuyu sokağa dökmeyi başaran bu oyun ilk günden itibaren epey popüler oldu. Kendisi arkasında Nintendo olan Pokémon serisinin, bir mobil oyundur. Dahası, artırılmış gerçeklik kullanılarak oyun, gerçek dünyaya taşınmıştır. Sıra tabanlı bir dövüş sistemine sahip olan Pokémon Go çok çekici bir arayüze sahiptir. Çevrenizdeki dünya, Pokémon evrenine dönüşüyor ve oyuncu olarak siz, bir Pokémon eğitmeni oluyorsunuz. Gördüğünüz Pokémon’u yakalayarak arenada diğer Pokémonlar ile karşılaşma başlatabilirsiniz.

5.    Among Us

Aramızdaki haini yakalamak veya görevleri tamamlamak için diğer oyuncularla iş birliği yaptığımız Among Us, çıktığı zamandan beri gerçekten popülerliğini korumayı başarabilen oyunlardan biri. Çünkü, görsel açıdan zorlamadığı için her cihazda sorunsuz bir şekilde çalışmayı başarıyor. Dahası, sunduğu oynanışın da kolay olması üstüne ekleniyor! Sonuç olarak ise, herkesin oynayabileceği, kesinlikle muhteşem bir oynanış sunan oyun olan Among Us, vazgeçilmezlerden biri halini aldı.

6.    Elvenar

Elvenar, yüzyıllardır eski ve el değmemiş fantastik bir dünyada geçen şehir kurma stratejisi, MMO oyunudur. Oyuncuların amacı, hükümdarı olarak büyük bir şehri inşa etmek ve desteklemek, kaynakları yönetmek ve yeni bir imparatorluk kurmak için bir ordu yetiştirmektir. İnsan veya Elf uygarlığından seçim yapılarak oynanan bu oyun oldukça popülerdir.  Tipik şehir kurucularının ötesine geçen Elvenar, dekorasyonlar yerleştirerek ve binaları yükselterek dengelenmesi gereken bir kültür sistemine sahip olan oyunlardandır.

  • Forge of Empires

Forge of Empires, InnoGames tarafından geliştirilen tarayıcı tabanlı bir strateji oyunudur. İlk olarak, 17 Nisan 2012’de piyasaya çıkan oyun, daha sonra, 2013’te televizyon reklamlarıyla, 10 milyon kullanıcı kaydına ulaşmayı başarmıştır.  Ardından ise, 2014’te iPhone ve iPad, 2015’te ise Android için piyasaya sürülmüştür. Daha önce, internet tarayıcınızdan oynamış olabileceğiniz bu oyun, mobil cihazlarınızda da sizleri eğlendirmek için hazır!

Yorum yapın