Dil Öğrenme Uygulamaları

En İyi Dil Öğrenme Programları

Günümüzde yabancı dil öğrenmek giderek daha gerekli hale gelmektedir. İngilizce öğrenmenin tek başına yetersiz kaldığı iş ve akademi dünyasında, ikinci bir dile sahip olmak sizi daha rekabetçi bir ortamda öne çıkarıyor. Bu beceriler özgeçmişinizin daha donanımlı olmasına da yardımcı olur. Yabancı dil öğrenme için eğitimler, kurslar ve yardımcı kaynaklarla birlikte mobil uygulamaları içeren bu destekleyici modüllere dilediğiniz zaman erişebilirsiniz.

İngilizce öğrenmeye yönelik mobil programların popülaritesi son birkaç yılda öğrenciler ve çalışanlar arasında popüler hale gelmiştir. Çünkü İngilizce öğrenme programları ve İngilizce öğrenme uygulamaları, İngilizcenin tüm dünyanın evrensel dili olarak kabul edilmesinden sonra hızla hayatlarımızda yer aldı.

Duolingo

Bir yabancı dili nasıl öğreneceğinizi öğrenmeye çalışıyorsanız, Duolingo uygulamasını hemen telefonunuza indirebilirsiniz. En iyi mobil uygulamalardan biri, ücretsiz, estetik açıdan hoş ve kolay erişilebilir olduğu için yeni bir dil öğrenmek isteyenler tarafından çok sevilen Duolingo’dur.

Eğlenceli ve zorlayıcı uygulama, doğru cevaplar için puan kazanmanıza ve bir sonraki seviyeye geçmenize olanak tanıyan dersler sunar. Tüm dersler, konuşma, dinleme ve okuduğunu anlama becerilerinizi geliştirirken eğlenceli oyunlar oynamanıza izin verir.

Memrise

Memrise, yabancı dil öğrenmek isteyenler için en keyifli ve etkili uygulamalardan biridir. Kelime dağarcığını artırmak ve pratik yapmak için harika bir araçtır. 35 milyondan fazla kişi, öğrenmenin basitleştirilmiş üç temel bileşenini vurgulayan uygulamayı kullanıyor: bilim, eğlence ve topluluk. 2005 yılında kurulan Memrise, İngilizce, Japonca, Fransızca, Portekizce, Çince, Rusça ve İtalyanca dâhil olmak üzere çok çeşitli dilleri öğrenmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Uygulama, öğrenmeyi eğlenceli bir oyun etkinliğine dönüştürürken olabildiğince çabuk ve kolay öğrendiğinizden emin olmak için sizi sürekli olarak test eder. Videolar, sesler, hatırlatıcılar ve çeşitli eğlenceli uygulamalarla tüm kullanıcıların dil öğrenmesini sağlayan program, aynı zamanda Google Play’de 2017’nin en iyi uygulaması seçildi.

HelloTalk

HelloTalk, yeni diller öğrenirken dünyanın her yerinden insanlarla sohbet etmenizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. 2017 yılında Zackery Ngai tarafından oluşturulmuştur. Hem IOS hem de Android işletim sistemleri ile çalışan ve 150’den fazla dili destekleyen uygulama, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya erişmenizi sağlar.  Yabancılarla iletişim kurmak için en popüler mobil uygulama olan HelloTalk’ı da İngilizce öğrenme araçları listenize ekleyebilirsiniz.

Babbel

2007 yılında Almanya’da Markus Witte, Thomas Holl ve Julie Hansen tarafından oluşturulan bir uygulama olan Babbel, İngilizce öğrenmek veya İngilizcenizi geliştirmek ya da yeni bir dil öğrenme pratiği yapmak istiyorsanız Babbel’i kullanabilirsiniz.

Dil uzmanları tarafından oluşturulan sesli dersler ve etkileşimli diyaloglarla Babbel, günlük, pratik konuşmalardan başlayarak bir yabancı dil öğrenmeyi ve gerçek konuşma becerileri geliştirmeyi kolaylaştıran İngilizce konuşma uygulamalarından biridir. Dersler yaklaşık 10-15 dakika sürer ve bu süre zarfında ilgi alanlarınıza ve konulara göre yeni kelimeler öğrenebilirsiniz.

HiNative

Yabancılarla konuşma uygulamaları olarak da bilinen HiNative ile dünyanın her yerinden insanlarla sohbet edebilir, ilgi duyduğunuz konular hakkında soru sorabilir, sosyal ağınızı güçlendirebilirsiniz. HiNative, kullanıcıların öğrenmek istedikleri dilleri kendi ana dillerini konuşan gerçek kişilerden öğrenmelerini sağlar.

Mindsnacks

Öğrenmek için yeni bir dil veya İngilizce arıyorsanız, her kesime hitap eden eğlenceli bir dil öğrenme uygulaması Mindsnacks’tir.  Mindsnacks ile İspanyolca, Japonca, İtalyanca, Çince, Fransızca, Almanca ve Portekizce dâhil olmak üzere 7 dilde ikinci bir dil öğrenmenizi sağlar.

Rosetta Stone

24 dil öğrenmenin temellerini öğrenebileceğiniz mükemmel bir uygulama olan Rosetta Stone, 25 yıldır dil öğretiminde lider konumdadır. Yeni bir dil öğrenmek için çok yararlı bir araç, kelime bilgisi, telaffuz ve gramer konularında doğru cevaplar vererek ilerlemenizi sağlayan uygulamadır.

Yorum yapın