Arkadaşlarla Oynanacak Mobil Oyunlar

Mobil oyunlara talep arttıkça multiplayer oyun sahası da oldukça genişledi. Çoğu popüler bilgisayar oyununun mobil versiyonu mevcut hale geldi. Bununla beraber kullanıcılar ekip halinde, arkadaşlarla oynanacak mobil oyunları oldukça merak ediyor. Sizler için bir liste hazırladık.

Arkadaşlarla Oynanacak Mobil Oyunlar

1 Call Of Duty Mobile

Arkadaşlarla Oynanacak Mobil Oyunlar

Bu oyunu hangi oyun listesi hazırlarsak hazırlayalım, herhalde en fazla olmayı hak eden oyunların başında yer alıyor. Müthiş keyifli bir oyun olan CoD: Mobile ile son derece kaliteli 3D grafiklerle karşılaşma şansını sizlere sunuyor. Battle Royale modu dışında isterseniz tek başınıza, arkadaşınızla birlikte çok oyunculu mod ile oyunun tadını çıkarabilirsiniz.

Oyunda birçok harita bulunmakta. Bu haritaları dilerseniz rastgele olacak şekilde belirleyebilirsiniz, dilerseniz sağ alt köşedeki ‘Başla’ yazısının bir üstündeki kısma dokunarak kendiniz de belirleyebilme şansına sahipsiniz. Fakat bunu sadece normal maçlarda yapabilirsiniz, sıralama maçlarında haritalar rastgele fakat oyuncuların oylamasıyla belirlenmektedir.

Bunun dışında oyunla ilgili söyleyebileceğimiz şey, hareketli mi yoksa durağan mı oynamayı sevdiğinize göre oyunu şekillendirebileceğiniz. Eğer hareketli oynamayı seviyorsanız, silahlardan mobilite puanı en yüksek olanı seçmenizde fayda var. Durağan oynamayı seviyorsanız, keskin nişancı silahlar arasından size uygun olanını seçerek oynayabilirsiniz. Uygun bir yere konuşlanıp rakiplerinizi tek kurşunla imha ederek oyunun galibi olmaya çalışacaksınız.

2 Clash Royale

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Clash Royale, çok oyunculu mobil oyunlardan biridir. Gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Clash Royale’de her takım iki küçük karakolla çevrili bir kral kalesine sahiptir. Rakip bölgeler arasında iki şerit bulunmaktadır. Siz de kuleleri parçalamak veya yollarına çıkan her şeyi boşaltmak için bu yerlere savaş birimlerinizi göndererek rakibe saldırıyorsunuz. Kral düşerse oyunun bitmesiyle beraber kuleyi en çok yok eden de oyunun galibi olur.

Clash Royale kurulum olarak oldukça basit olsa da strateji oluşturmak için çok fazla derinliğe sahip bir oyundur. Her tur sadece birkaç dakika sürmektedir. Son turda hızlı bir şekilde yakıt ikmali yapan bir iksir bulunmaktadır. Savaşlar çoğunlukla rakibinizin neyin peşinde olduğunu kısa sürede çözmek ve buna göre karşılık vermek, savaş birimlerinin kulelerinizin canavarlaşmasını engellemek durumundasınız. Savaş süresi boyunca destenizle oynayabilir ve yeni stratejiler geliştirerek ilerleyebilirsiniz.

Sabırsız olan oyuncular olanlar için Clash Royale biraz kısıtlayıcı gelebilmektedir. Ancak oyunun sizi benzer becerilere sahip kişilerle karşı karşıya getiren otomatik savaş eşleşmeleri, yeni kartlar denemek için isteğe bağlı olan eğitim maçları ve bir bütün olarak oyunun son derece eğlenceli doğası, Clash Royale’i oldukça cazip kılan önemli unsurlardır.

3 Kafa Topu

İki kişilik mobil oyunlar denilince akla gelebilecek en eğlenceli oyunlar arasında Kafa Topu 2 popülerliğini korumaktadır. Kafa Topu 1’de 144p karakterler ile hunharca oynadığımız bu oyunun ikinci oyunu da gayet güzel ve eğlendiren bir oyundur. Arkadaşlarınız ile 1v1 şeklinde oynayabileceğiniz bu oyunda çeşitli futbolculara ve özel tasarım eşyalara sahip olarak ilerleyebilirsiniz.

4 League Of Legends: Wild Rift

Masaüstü sürümünde olduğu gibi League of Legends: Wild Rift’de de aynı şeyleri yapıyor, ancak bu sefer bunu mobil platform aracılığıyla gerçekleştiriyor. Arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar arasında rekabetçi bir konumda olan oyunun genel yapısı ve oynanışı masaüstü sürümüyle aynı olsa da oyunlar çok daha kısa sürmekte. Oyunu öğrenme ve mekaniklerine alışmak da Wild Rift’te çok daha kolay bir hal alıyor. Eğer MOBA oyunlarını seviyorsanız telefondan oynanacak oyunlar arasında Wild Rift’e bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

5 Brawl Stars

Arkadaşlar ile oynanacak mobil oyunlar denilince tabii ki de Brawl Stars’ı unutmak olmaz. Birçok farklı modlarda arkadaşlarınız ile keyifli bir vakit geçirip savaşabileceğiniz bu oyunu oynarken çok ama çok eğleneceğinizi düşünüyoruz. Çeşitli savaş modlarını seçip arkadaşlarınıza karşı galip gelmek sizin için unutulmaz anlara yol açacaktır.

Yorum yapın