Android Mobil Uygulamalar

En Çok Kullanılan Android Mobil Uygulamalar

Android telefona sahip olan kişiler öncelikle e-posta hesaplarına giriş yaparak aktif hale getiriyor. Ardından sosyal medya ve iletişim uygulamalarını yükleyerek en sık kullanılanları belirliyor. Uygulamalar bu aşamada kişilerin telefonlarını verimli hale getirebilecek ve varsayılanların yerini alabilecek alternatifler olarak belirleniyor.

Android telefonlara yüklenebilecek olan uygulamalar sınırsız olup kişilerin ihtiyaçlarını belirleyecek şekilde tasarlanmışlardır. Özellikleri ve faydaları birbirinden farklı olan android uygulamalar kişilerin telefonlarını verimli kullanmasına yardımcı olur.

Whatsapp

Konuşma ve mesajlaşma alt yapısına sahip olan Whatsapp uygulaması özel bir kullanıcı tabanına sahiptir. Meta Inc. Holdingine ait olan bu uygulama şifreli mesajlaşma özelliği sayesinde hem daha özel hem de daha güvenli bir iletişim olanağı sunuyor.

Shazam

13 yılı aşkın süredir android telefonlarda kullanılabilen Shazam müzik tanıma ve keşif yapılabilmesine yardımcı olur. Reklamsız ve tamamen ücretsiz olan bir uygulama olup ihtiyaçlara göre ekstra özelliklerle doludur.

Snapchat

Snapchat, arkadaşlarınızla fotoğraflarınızı paylaşabileceğiniz, birbirinden ilginç efektler ile selfie çekebileceğiniz sosyal medya platformlarından biridir. Sesli ve görüntülü aramayı destekleyen bir uygulamadır. Yayınlanan tüm gönderiler 24 saatin sonunda kaldırılır, bu özelliğe mesajlarda dahildir. Bu özelliği mesajlar için ayarlardan kapatabilme imkânınız bulunuyor.

Twitter

Sözlerin sonsuzlaştığı, günlük hayata dair her şeyin paylaşıldığı bir sosyal medya platformu. Özellikle son dakika haberlerine ulaşımın en etkili hali olan uygulama içerisinde dünya ve ülke gündemine dair her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Oyuncular, sanatçılar, haberler, görüşler ve fikirlerin takip edilebileceği bir uygulamadır.

Google Haberler

Android uygulaması olan Google haberler al tekniklerini kullanarak alakalı haberleri kişilere sunmak için tasarlanmıştır. Haberleri kişiselleştirebileceğiniz bir uygulama olup farklı yayıncıların haberlerini de görebilir, farklı bakış açılarını görüntüleyebilirsiniz.

Facebook

Dünya üzerinde yer alan en gelişmiş ve büyük sosyal ağ olan facebook en iyi resmi android uygulamasıdır. Arkadaşlar ve ailelerle iletişim kurulabilen, anlık sohbetlerin keyfini sürebileceğiniz ve bildirimlerle kolay bir şekilde haberdar olabileceğiniz bir uygulamadır. Ayrıca Messenger uygulamasıyla eşleştirilmesi durumunda daha iyi bir şekilde kullanılması mümkün olur.

Spotify

Android müzik uygulamaları içerisinde ilk akla gelen uygulamadır. En iyi ve güncel akış hizmetini sunarak günümüzde oldukça popüler bir hal almıştır. Oyunlardan albümlere kadar geniş bir yelpazede kullanıcılara hizmet sunan uygulama video desteği de sunar. Denemek için ücretsiz sürümü olan uygulamada reklamsız dinlemek, müzik indirmek ve sınırsız atlama yapabilmek gibi özelliklerde bulunur.

Clue

Kadınların adet döngülerini takip edebilmek için özel geliştirilmiş bir uygulamadır. Periyotlarının zamanını tahmin edebilmek, enerji seviyesi, cinsel durum ve adet döngüsü gibi detayların takip edilebileceği bir uygulamadır.

Telegram

Whatsapp ve Messenger uygulamaları gibi mesajlaşmanın anlık sağlandığı bir uygulamadır. Diğer mesajlaşma uygulamalarının birçok özelliği bulunup gizlilik konusunda oldukça hassas davranır. Bu nedenle android kullanıcılarının beğenisini fazlasıyla kazanmıştır.

Discord

Android kullanıcıları tarafından en çok indirilen uygulamalardan olan Discord, iletişim kurmanın en güzel halini sunar. İster görüntülü ister yazarak iletişim yanı sıra sesli bir şekilde de iletişim kurulması mümkündür. Sektörünüze, alanınıza veya oyun tutkunuza göre kanallar kurabilir ve yüzlerce kişiyi bir araya toplayabilirsiniz.

Duolingo

Yabancı dilini geliştirmek isteyen android kullanıcılarının tercih ettiği keyifli bir uygulamadır. Ara yüzü oldukça başarılı olan uygulamanın özellikle İngilizce, Rusça ve Almanca dilleri için tercih edildiği görülse de birçok farklı dilde de hizmet verir.

Google Chrome

Google Chrome dünyanın en çok indirilen web tarayıcıları arasındadır. Google tarafından geliştirilen bu uygulama gelişmiş özellikleri ve kolay kullanımıyla dikkat çeken web tarayıcısı olmayı başarmıştır. Android cihazlara kolay bir şekilde indirilebilir ve geniş kapsamlı arama motoru sayesinde aradığınız her bilgiyi bulmanıza olanak sağlar.

Yorum yapın